KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14613300

nr 1461 3300

Einar Persson

(1918-2006), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 4/40, daterad -59, Ölhall. Bildmått: 21x37, yttermått inklusive ram: 46x61 cm

Einar Persson, svensk bildkonstnär född 1918, död 2006.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 april 2022
kl 19:17:02

14/4 21:12:41 1      Vinnande bud

Einar Persson

Läs mer om Einar Persson